A következő címkéjű bejegyzések mutatása: babajáték. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: babajáték. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. június 5., péntek

Szivárvány újra :)

Szivárványos babák hete van!

Leendő játszótársa anyukájának kérésére KÖLDÖKE is van a babácskának! 







És van már szivárványszínekben gyöngyöm is, ajajjjjj :) 


2015. május 29., péntek

Szivárványos baba

Kicsit kevesebb idő jut az alkotásra mostanában.... kicsit sok lelki teher volt rajtam az utóbbi időben, amelyek nálam erősen megnehezítik az alkotó folyamatokat. 

Természetesen azért varrok, kérésre mindenképp, talán a szabad alkotás az, ami kicsit a háttérbe szorult, bár igyekszem visszazökkenni, mert szükségem van az efféle feltöltődésre. 

Ez a babácska kérésre készült, kis tulajdonosa a ruháját is pontosan meghatározta, milyen legyen :)




2011. július 7., csütörtök

Babaváró ajándék

Aki a kiskalapot kérte, kért mellé egy hernyócskát is, hogy ajándékba vigye egy kislánynak. A babajáték is elkészült, mindjárt indul a kalappal együtt a postára :) Remélem sok örömet szerez majd a kis tulajdonosának! 



Délután kezdem az újabb hernyót, befutott egy újabb kérés :)

2011. március 16., szerda

Nyuszik újra és egy kis tavasz

Beo nyuszija után készültek még nyulaim :) Anyaguk puha flanel, gyapjúval vannak kitömve, hogy igazán bababarátok legyenek. A kockás fülűt Áronom máris elszerette :) Nekem a pom-pom farkincájuk tetszik a legjobban :)



És közben persze bökögetek is :) Ha már tavaszodik, virágot :)

2010. szeptember 27., hétfő

Marokbavalók

Készülgetnek a kis kezebe való újabb játékok:
Marokbabák


És a maroknyuszik is:


Egy részük megy hétvégén börzére, más részük jövő héten a Hordozóhétre, a játszósarokba. :)


2010. június 15., kedd

2010. február 4., csütörtök

Rózsaszínű cica és kis Ede

Ők készültek a napokban.


Kis Ede azért kicsi, mert a fiúk olyanra gondoltak Edeként, mint amilyen Ida :) Így csak kis Edét csináltam, de majd elkészül a nagy Ede is :)


2010. január 29., péntek

Mirci, a csomózható macsek :)

Kicsit abszurd Mirci macska, mintha egy macsek és egy kígyó társítása lenne, de szerintem jópofa. És ha már csomózható, miért ne lehetne zöld? Az ötletet itt találtam :)


Ajándék lesz egy macskamániás barátnőmnek

2010. január 27., szerda

Lasztik újra

Vettem flízt, és befejeztem a hétvégén kiszabott lasztikat. Igazán babásak lettek szerintem.





2010. január 24., vasárnap

Hétvégi ténykedéseim 3. - Ida, a nyuszilány

Már régen készültem elkészíteni ezt a kis nyuszit, ma sikerült megcsinálnom őt. Mivel kisfiam mostanában sokszor mondja, hogy "ede", gondoltam a nyuszit Idának nevezzük el (mivel lány, mégsem lehet Ede, az Ida pedig Ede párja). Kis gazdája már birtokába is vette Idát. Lehet, egyszer készítek egy Edét is... :)


Hétvégi ténykedéseim 2. - Erdei és tavimanók

Ezek a bájos kis manók is most készültek, és várják, hogy új kisgazdájuk jelentkezzen értük.

Az erdei manócska



A tavi manócska


Hétvégi ténykedéseim 1. - gazdit kereső laszti

A hétvége persze nem lustálkodással telt, kreatívkodtam egy kicsit. Az első, amit készítettem, az egy laszti, gazdát keresek neki :) Ha van kelentkező rá, szóljon!



Készülőben van még két babás labda, csak elfogyott a flízem... :)

2009. december 15., kedd

Kisfiús laszti

Egy kedves anyuka ismerősöm kérésére készítettem a kisfiának ezt a lasztit, remélem tetszik majd nekik!


2009. november 30., hétfő

Takra-barka laszti

Tegnap délután készítettem ezt a lasztit, kis tulajdonosa már boldogan birtokába is vette :)

2009. október 22., csütörtök

Waldorf - egyszerű baba


Megszereztem a  Kreatív játékok kisgyermekeknek - Gyermekjátékok a Waldorf-módszer alapján című könyvet, mert hozzám közelinek érzem a Waldorf-módszert. A könyv alapján készült el az első baba (egyszerű baba), akit mi csak szellemnek hívunk :)